Jiná cesta, nahlédněte do duše svého koně

5.03.2016       Políkno

 Na přednášce bych se ráda podělila o své zkušenosti z praxe.

Budu se věnovat problémům, se kterými se setkávám u svých čtyřnohých klientů, co je často trápí, co jim chybí, s čím se těžko vyrovnávají, kde jsou nejčastější problémy ve vztahu člověka a koně a co bývá potřeba podniknout k jejich nápravě.

Mohu vyprávět řadu příběhů lidí i zvířat, se kterými jsem se setkala a ukázat na těchto příbězích, jak složitá někdy bývá cesta k úplnému uzdravení a že jindy zase stačí málo a velký problém zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Přitom také představím i způsob své práce a metody, které používám.

Také budu ráda odpovídat na vaše dotazy a vysvětlím vše tak důkladně, jak jen dokážu.

Jízda s důvěrou

10.01.2015       Jezdecká stáj Robin, Nežárecká 381/IV. J. Hradec 37701 (http://jhrobin.cz)

Zdeňka Pohlreich Gruberová pojala svůj výklad oproti předešlým akcím netradičně. V 15:00 se sejdeme v jezdecké hale, kde Zdeňka objasní, co vlastně je pozitivní motivace. Také ukáže, jak tuto metodu využít pří výcviku našich čtyřnožců a hlavně, jak pomocí pozitivní motivace pracovat pod sedlem. Praktická ukázka na akci Koně lidem bude premiérou. Poté se přesuneme do tepla jezdeckého klubu, kde budeme moci se přednášející dále diskutovat o výcviku.

 

K dispozici budou dva koníci s jejich cvičiteli. 

 

První na programu budeme moci přivítat Víťu s valáškem Daik. Prozradila nám o sobě několik informací.

 

"Ahoj, jmenuji se Víťa a u koní se pohybuju od malička. Věnuji se rekreačnímu ježdění. Koníka kterého vám představím jsem si koupila loni na jaře. Měla jsem ho v bezplatném pronájmu nějaký měsíc a tak jsem si s ním padla do oka, že nastala koupě. Valach jménem Daik neboli Dájínek se narodil před 11 lety. Plemeno ČT. Pod sedlem by člověk na něm mohl dříví štípat, nic ho nerozhodí, ale ze země, je to uličník, často se tváří že vás sežere, ale kdo ho zná ví, že to tak jen vypadá. Uši vzadu a s drštičku taky nenechá napokoji. Myslím si že za tu dobu co ho mám už to není tak časté, že pomalu se to odnaučí, ale stejně pořád musí někoho držet za bundu a u toho usínat nebo cokoliv co ho zajímá. A ty tři koně kterým dělá společnost ho to taky neodnaučí Proto jsem ráda, že můžeme jet oba a přiučit se dalším věcem. O komunikaci s koněm se zajímám nějaký ten měsíc, ale koukám spíš na videa, takže jsme v začátcích. Zatím to zkoušíme jak nám to půjde. Bojím se začít víc sama, abych něco nepokazila. Mé ježdění není žádné profi, ale pro koně bych snesla modré z nebe aby byl spokojen... Po velkém úraze z koně před pár lety se totiž snažím znova získat důvěru a věřím že to s Dájínkem dokažem..."

 

Jako druhý bude jeden z místních koníků stáje Robin. Zatím se vybírá ze dvou adeptů. Nechme se překvapit.

 

Letošní sezonu zahájíme v prosinci

17.11.2014       Jezdecká stáj Robin, Nežárecká 381/IV. J. Hradec 37701 (http://jhrobin.cz)

Prvním podvečerem letošní sezony nás bude 13.12.2014 od 19:00 hodin provázet Lukáš Krajíček se svou přednáškou nazvanou "Povídání o fotografování (nejen) koní". Setkáme se opět v klubovně Jezdecké stáje Robin (http://www.jhrobin.cz) v Jindřichově Hradci a to v 19 hodin. Sérii přednášek zahájí tématika tak trochu umělecká.

 

O všestrannosti s Radkou Dvořákovou

31.01.2014       Jezdecká stáj Robin, Nežárecká 381/IV. J. Hradec 37701 (http://jhrobin.cz)

Kdo jiný by měl pohovořit o všestrannosti než nejúspěšnější česká jezdkyně Radka Dvořáková.

 

Poslední lednový den budeme mít tu čest setkat již potřetí na akci Koně lidem.

 

Nejprve nás Radka seznámí s disciplínou všestrannost. I ti, kteří se této disciplíně nevěnují nebo ji neznají mohli do military proniknout. Poté bude povídání pokračovat diskusí s Radkou. Všichni budou mít možnost se zeptat na témata z prostředí všestrannosti nebo i na osobnost Radky Dvořákové. Povídání bude proloženo videem i fotografiemi.

 

Pokud vás všetrannost zajímá. Chcete zjistit jaká jezdecká cesta byla Radky Dvořákové, jak začínala. Chystáte se všestrannost jezdit popřípadně se chcete zlepšit, nepromeškejte tuto akci.

 

Svou účast prosím potvrďte na e-mailu roxtri@email.cz, ať orientačně máme jasno v počtu míst.

Vstupné: ZDARMA

 

Koně lidem: druhá akce za námi

7.12.2013       Jezdecká stáj Robin, Nežárecká 381/IV. J. Hradec 37701 (http://jhrobin.cz)

Ačkoliv ve čtvrtek některé hříšníky vařili čerti na pekelném ohni, duše čisté koňácké se 7. 12. 2013 již podruhé sešly na nekomerční akci nazvané Koně lidem.

V předvánočním čase panovala příjemná atmosféra rodinného rázu. I když účast byla o něco slabší než minule, o to byli zúčastnění otevřenější a k tématům padalo mnoho zvídavých dotazů.

 Celý článek o akci si můžete přečíst zde http://www.equichannel.cz/kone-lidem-bylo-po-certech-dobre

Premiéra akce Koně lidem

18.10.2013       Jezdecká stáj Robin, Nežárecká 381/IV. J. Hradec 37701 (http://jhrobin.cz)

Historicky první setkání Koně lidem se uskutečnilov pátek 18. října 2013. Sešli jsme se v útulné hospůdce u Prokešů v Jezdeckém Klubu Robin v Políkně. Účast byla poměrně hojná, kolem 30 lidí. Přítomní byli všechny druhy koňáků - hobbysté, rekrační jezdci, chovatelé, začítečníci i profesionálové.

Všichni jsme si dobře popovídali a něco nového se dozvěděli a o to přesi šlo.

 

Více o akci se dočtete v tomto článku http://www.equichannel.cz/kone-lidem-aneb-nekomercni-setkani-milovniku-koni